Uyku koçluğu eğitimi, üniversite iş birliği ile  alanında uzman eğitmenler eşliğinde hazırlanmış sertifika programıdır. Uyku danışmanlığı eğitimi internet olan her yeden katılım sağlayabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Uyku eğitmenliğine katılan katılımcılar programı başarı ile tamamları durumunda e-devletten sorgulanabilir üniversite onaylı uyku koçluğu eğitimi sertifikası sahibi olabileceklerdir

Uyku Koçluğu Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Uyku koçluğu eğitimi sertifikası kursu, bebeklerin uyku sorunları hakkında doğru bilgi sahibi olmayan ebeveynlere yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Eğitim, uyku düzeninin önemi, uyku alışkanlıkları, uyku sırasında ortaya çıkabilecek sorunlar ve bunların nasıl ele alınabileceği gibi konuları kapsamaktadır.

Uyku koçları, bebeklerin uyku sorunları ile ilgili doğru bilgi ve becerilere sahip olarak, ebeveynlere önerilerde bulunabilirler. Örneğin, bebeklerin uyku düzeni hakkında bilgi sahibi olmak, bebeklerin ihtiyaç duyduğu uyku miktarını belirlemek ve uyku sırasında ortaya çıkabilecek sorunlara uygun çözümler üretmek gibi konularda yardımcı olabilirler.

Bununla birlikte, uyku koçluğu eğitimi, ebeveynleri sadece bebeklerinin uyku sorunları hakkında bilgilendirmekle kalmaz, aynı zamanda ebeveynlerin kendi duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarına da dikkat çeker. Eğitim, ebeveynlerin bebeklerinin uyku sorunlarını ele alırken kendilerini de göz önünde bulundurarak, kendilerine iyi bakmalarını ve sağlıklı bir aile ortamı yaratmalarını sağlayacak bilgi ve becerileri öğretir.

Sonuç olarak, uyku koçluğu eğitimi, bebeklerin uyku sorunları hakkında doğru bilgi ve becerilere sahip uyku koçları yetiştirerek ebeveynlere destek sağlar. Bu sayede, ebeveynler bebeklerinin uyku sorunlarını ele alırken daha bilinçli ve güçlü bir şekilde hareket edebilirler.

Uyku eğitmenliği eğitimi sadece çocukların uyku alışkanlıklarını değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda uyku sorunlarına neden olan psikolojik faktörlere de odaklanır. Bu nedenle, uyku koçları, sadece uyku alışkanlıklarını değiştirmek yerine, çocukların uyku problemlerinin kök nedenlerini belirlemeye çalışırlar.

Uyku koçları, çocukların uyku sorunlarını ele alırken psikolojik kuram metotlarını da kullanabilirler. Örneğin, çocukların korkuları veya kaygıları uyku sorunlarına neden olabilir. Uyku koçları, çocukların bu psikolojik faktörlerini belirleyerek, ebeveynlere çocuklarına nasıl yardımcı olacaklarını öğretirler.

Uyku eğitmenliği sertifika programı ile, uyku alışkanlıklarını değiştirmek için aşamalı olarak uyaranı kesme veya uyaranı bir anda kesme yöntemlerini kullanmaz. Bunun yerine, uyku koçları, çocukların uykuya uyum sağlamalarına yardımcı olmak için farklı teknikler kullanırlar. Örneğin, çocukların uyku öncesi rutinlerinin oluşturulması veya uyku sırasında çocukların sakinleştirici aktiviteler yapması gibi yöntemler kullanılabilir.

Uyku danışmanlığı eğitimi sertifika kursu, çocukların uyku sorunlarının kök nedenlerine odaklanarak, uyku alışkanlıklarını değiştirmenin ötesinde, çocukların uyku kalitesini iyileştirmeye yardımcı olmayı amaçlar. Uyku koçları, çocukların uyku sorunlarının psikolojik faktörlerine de odaklanarak, çocukların uyku problemlerinin giderilmesine yardımcı olurlar.

Uyku Koçluğu Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Üniversite onaylı e-devlet’te sorgulanabilir Uyku koçluğu eğitimi sertifikası alan bu mesleğin yeterliliklerini sağlamış kişilerin çalışma alanları şu şekildedir.

– Profesyonel olarak uyku danışmanlığını  yapabilir.
– Uyku merkezlerinde çalışabilirler,
– Uyku koçluğu yapabilirler,
– Anne babalara uyku danışmanlığı yapabilirler,
– Belediyelere uyku koçluğu eğitmenliği projeleri yapabilirler.
– Uyku eğitimi üzerine seminer ve çalışmalarda bulunabilirler.

Uyku Eğitmenliği Eğitimi İçeriği Nasıldır?

Uyku danışmanlığı eğitim içeriği şu şekildedir:

Uyku Eğitmenliğine Giriş
Uyku Danışmanın Rolü Nedir?
Uyku Eğitimi Nedir? Neden Gereklidir? Ne Zaman Başlanmalıdır?
Uyku Eğitimi ve Emzirme İlişkisi?
Emzirme ve Bağlanma İlişkisi
Emme ve Uykuya Geçme İlişkisi
Uyku Eğitiminde Gece Beslenmesi Nasıl Yapılmalı?
Uyku Eğitimi ve Ağlama İlişkisi?
Bebekler Neden Ağlar?
Ağlamanın Bebekler Üzerindeki Etkisi
Uyku Eğitiminde Ağlamanın Yeri?
Sağlıklı Uyku İçin Gereken Şartlar?
Rutinler-Bebeğin Odasının Ayrılması – Odanın Fiziksel Kuralları
Bebeklerde Uyku Düzeni
Uyku Programı Oluşturma
Anne ve Bebeği Sakinleştirme
Uyku Eğitimi Yöntemleri
Kim West Metodu
Tracy Hogg?
Yatır Kaldır Metodu
Ferber Metodu?

Uyku Eğitmenliği Eğitimi Süresi ve Şekli Nasıldır?

Uyku koçluğu eğitimi sertifika kursu, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 120 Saatlik Sertifika
Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)
Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test
Sertifika Sınav Hakkı: 5
Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan
Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Kariyer Evim Bilişim ve E-Ticaret Firması olarak Devlet ve Özel Üniversitelerin Uzaktan Eğitim Videolarının Satış, Tanıtım ve Pazarlama Aşamasında,  yıllardır Devlet ve Özel Üniversiteler ile birlikte çalışmaktadır. Kariyer Evime göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Aşağıdaki formu doldurmanız taktirde eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizi bilgilendirme için arayacaktır. +90 552 385 45 56