Cinsel terapi eğitimi, terapistlerin bireylerin cinsel sorunlarına odaklanmak ve çözmek için aldıkları bir eğitimdir. Bu eğitim, cinsel sorunları değerlendirmek için kullanılan araçlar ve teknikler, cinsel terapinin temel ilkeleri, cinsel işlev bozuklukları ve tedavileri, cinsel travmalar ve tedavileri gibi konuları kapsar. Ayrıca, cinsellikle ilgili kültürel, sosyal ve psikolojik faktörler de ele alınabilir.

Cinsel terapi sertifika programı, terapistlere cinsel sorunları olan bireylere yardımcı olmak için gerekli olan yeterlilikleri sağlar ve terapistlerin cinsel terapi uygulaması için hazırlıklı olmalarını sağlar.

Cinsel terapi uygulayıcı eğitimi, bireylerin cinsel sorunlarını ele almak için bir dizi terapi yöntemi öğretir. Bu yöntemler, bireylerin sorunlarına göre değişebilir. Örneğin, bireyin cinsel sorunu, cinsel işlev bozukluğu ise, terapistler cinsel terapinin temel ilkeleri ve cinsel işlev bozukluğu tedavileri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu tedaviler, cinsel sorunların kökenine bağlı olarak değişebilir ve bazen farmakolojik müdahaleler de gerektirebilir.

Cinsel terapi eğitimi, cinsel sorunları olan bireylerin yaşam kalitesini artırmak için terapistlerin sahip olması gereken bilgi ve becerileri sağlar. Bu sayede, bireylerin cinsel sorunlarının üstesinden gelmelerine ve daha tatmin edici bir cinsel yaşam sürmelerine yardımcı olunur.

Cinsel Terapi Eğitimine Kimler Katılabilir?

Cinsel terapi eğitimine katılabilmek için genellikle ruh sağlığı alanında en az 4 yıllık bir eğitim almış olmak gerekmektedir. Bu nedenle, psikologlar, psikolojik danışmanlar, psikiyatristler, ruh sağlığı alanında yüksek lisans yapanlar, ruh sağlığı alanında okuyan 3.4 sınıf öğrencileri, kadın doğum uzmanları ve asistanları, sosyal hizmet uzmanları, aile danışmanları ve psikiyatri hemşireleri gibi ruh sağlığı alanında eğitim almış bireyler cinsel terapi eğitimine katılabilirler.

Cinsel terapi alanında kendini geliştirip ve bilgi ve beceri sahibi olduktan sonra, E-Devlet’te sorgulanabilir üniversitesi onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz. Bu sertifikalar, sizi cinsel terapi konusunda yeterliliklerini gösterir ve birçok kurum tarafından kabul edilmektedir.

EĞİTİM ÖZELLİKLERİ

Eğitim Adı: Cinsel Terapi Eğitimi

Eğitim Sertifikası: Üniversitesi Onaylı Sertifika

Eğitim Ücreti: 4350

Eğitim Şekli: Üniversite Videolu Uzaktan Eğitim

Kariyer Evim Bilişim ve E-Ticaret Firması olarak Devlet ve Özel Üniversitelerin Uzaktan Eğitim Videolarının Satış, Tanıtım ve Pazarlama Aşamasında,  yıllardır Devlet ve Özel Üniversiteler ile birlikte çalışmaktadır. Kariyer Evime göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Aşağıdaki formu doldurmanız taktirde eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizi bilgilendirme için arayacaktır. +90 552 385 45 56