Yaratıcı drama eğitmenliği sertifika programı, üniversitelerin uzaktan eğitim programlarıyla iş birliği yaparak sunulan bir programdır. Bu programa katılarak yaratıcı drama eğitimi konusunda eğitim alabilir ve üniversite onaylı bir sertifika sahibi olabilirsiniz. Sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir ve MEB’e bağlı kurumlarda ve özel kurumlarda “yaratıcı drama eğitmeni” ünvanıyla çalışma fırsatı sağlar.

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı, bireylerin yaratıcılık potansiyellerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmayı, kendilerini tanımalarına ve özgüvenlerini arttırmalarına destek olmayı, etkili iletişim kurma becerileri kazanmalarını sağlamayı amaçlar. Bu sayede bireylerin, hayatın her alanında yaratıcı ve kendine yeten bireyler olarak var olmalarına katkı sağlamayı hedefler. Bu amaç doğrultusunda, katılımcılara yaratıcı drama eğitmenliği konusunda gerekli bilgi, beceri ve deneyimleri kazandırmayı amaçlar.

Programa katılarak üniversite onaylı, MEB’de geçerli Yaratıcı Drama Eğitmenlik sertifikası alabilirsiniz. 320 saatlik eğitim sonrası, MEB’de egzersiz ve kurs açabilir, özel eğitim kurumlarında yaratıcı drama eğitmeni olarak çalışabilirsiniz. Yaratıcı drama eğitmenliği sadece eğitim kurumlarında değil, aynı zamanda özel sektörde hizmet içi eğitim alanlarında da tercih edilir.

Yaratıcı drama eğitmenlik kursuna katılanlar, çocukların ve yetişkinlerin sosyal becerilerini geliştirmelerine ve yaratıcı düşünce yapısının artmasına katkı sağlarlar. Özellikle çocuklar için, kurgu ve gerçeklik ayrımının anlaşılma becerisini sağlarlar. Yaratıcı drama gibi özel bilgi gerektiren alanlarda aldığınız eğitimler sayesinde, çocuklar ve yetişkinler için faydalı olabilir ve onlara yeni bir ilgi alanı kazandırabilirsiniz. Yaratıcı drama eğitmenliği sertifika programı, bu alanda uzmanlaşmanızı ve öğrenmenizi sağlayarak, toplumsal gelişim ve iletişim becerileri gibi önemli konularda katkıda bulunmanıza olanak tanır. Bu sayede, yaratıcı düşünce yapısını geliştirmek, sosyal becerileri artırmak, kurgu ve gerçeklik ayrımını anlama yeteneği gibi konularda insanların hayatına olumlu katkılarda bulunabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Eğitimine Kimler Katılabilir?

Yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifikasını kimler alabilir ? ;

– Pedagoglar

– Psikologlar

– Aile Danışmanları

– Rehber Öğretmenler

– Özel Eğitimciler

– Psikoloji mezunları ve öğrencileri

– Pdr mezunları ve öğrencileri

– Tıp mezunları ve öğrencileri

– Çocuk Gelişimi mezunları ve öğrencileri

– Sosyoloji mezunları ve öğrencileri

– Okul Öncesi öğretmenleri, öğretmen adayları

– Sınıf Öğretmenleri, tüm branş öğretmenleri

– İlgi duyan tüm lisans mezunları ve ilgilenen herkes alabilir.

İstihdam İmkanları Nelerdir?

”Yaratıcı drama eğitmenliği sertifikası, mesleğin yeterliliğini sağlar ve aşağıdaki alanlarda çalışma imkanı sunar:

  • MEB’de öğretmen iseniz, egzersiz açabilir, destekleme yetiştirme kursu açabilir veya seçmeli derse eğitimci olarak katılabilirsiniz.
  • Okul öncesi eğitim kurumlarında ders verebilirsiniz.
  • Drama kulüplerinde ders verebilirsiniz.
  • Belediyelerin eğitim faaliyetlerinde eğitici olarak görev alabilirsiniz.
  • Sivil toplum kuruluşlarının eğitim faaliyetlerinde eğitmen olarak görev alabilirsiniz.
  • Tiyatrolarda çalışabilirsiniz.
  • Üniversitelerde çalışabilirsiniz.
  • Organizasyon firmalarında çalışabilirsiniz.
  • Dershane ve etüt merkezlerinin kapatılmasından sonra birçok kurum sosyal faaliyet kurumuna dönüşüm yaptı. Bu tür kurumlarda drama eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.
  • Eğitim danışmanlık firmalarında eğitici olarak görev alabilirsiniz.”

Yaratıcı Drama Nedir?

Yaratıcı drama, tiyatro tekniklerinden yararlanarak, bir sözcük, kavram, davranış, tümce, fikir, yaşantı veya olayın doğaçlama, rol oynama (rol alma) gibi tekniklerle canlandırılması ve keşfedilmesidir.

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Sertifika Programı 320 Saat

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Sertifika Programı 320 Saat